Artykuły

Kraków. Baletowe "Spojrzenia" w Operze Krakowskiej

Spektakl baletowy "Spojrzenia" w choreografii Niny Diatchenko przygotowała Opera Krakowska. Premierę spektaklu, złożonego z fragmentu opery "Faust" Charlesa Gounoda, "Bolera" Maurice'a Ravela oraz hiszpańskich miniatur ludowych, zaplanowano na dziś.

W każdej z trzech części zostanie zaprezentowana odrębna choreografia, opracowana przez mistrzynię tańca Ninę Diatchenko, która przez 22 lata była pierwszą solistką Teatru Opery i Baletu w Permie. W spektaklu wykorzystała ona różne gatunki tańca - od klasycznego, przez współczesny, po elementy tańca charakterystycznego.

- W tym spektaklu połączyłam trzy balety, różniące się między sobą choreograficznie" - zaznaczyła na wtorkowej konferencji prasowej Diatchenko. - Nie filozofowałam, chciałam, aby każdy z nich osobno opowiadał o międzyludzkich relacjach, miłości i uczuciach, między kobietą a mężczyzną - tłumaczyła.

Orkiestrę poprowadzi powracający po ponad 10-letniej przerwie do Opery Krakowskiej Ruben Silva, który cieszy się, że spektakl w dużej mierze jest oparty na muzyce hiszpańskiej.

- Wróciliśmy do dobrej tradycji szanujących się zespołów artystycznych, które proponują spektakle baletowe z udziałem orkiestry, a nie do taśmy - podkreślił dyrektor Opery Krakowskiej, Bogusław Nowak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji