Artykuły

Łódź. Prapremiera "Roszady" w Powszechnym

Prapremiera sztuki Pawła Mossakowskiego "Roszada" odbędzie się 25 kwietnia na scenie Teatru Powszechnego. Reżyserem przedstawienia jest Maciej Wojtyszko. Sztuka zdobyła trzecią nagrodę w konkursie na polską komedię współczesną.

Tekst Pawła Mossakowskiego to opowieść o dwóch rodzinach, które połączyła miłość ich dzieci. Nagle stykają się ze sobą ludzie z dwóch nieprzystających do siebie światów i czy tego chcą, czy nie, muszą odnaleźć wspólny język.

"Roszada" zdobyła trzecią nagrodę w organizowanym w ub. roku przez Teatr Powszechny konkursie na polską komedię współczesną "Komediopisanie". Obecnie trwa jego druga edycja.

Konkurs był pierwszym etapem prac nad tworzącym się w łódzkim teatrze Polskim Centrum Komedii, które ma stworzyć możliwości rozwoju współczesnej polskiej komedii. Dotąd "Powszechny" wystawił już dwa nagrodzone w I edycji konkursu teksty "Psychoterapolityka" Dominika W. Rettingera w reż. Marcina Sławińskiego oraz "Next-ex" Juliusza Machulskiego w reż. Justyny Celedy.

Teatr Powszechny tworzy także elektroniczną bibliotekę tekstów komediowych, a w perspektywie chce promować najnowszą polską twórczość dramatyczną za granicą.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji