Artykuły

Toruń. Europejskie tournée Teatru Wiczy

W miniony weekend Teatr Wiczy rozpoczął europejskie tournée "Po Fringu".

7 czerwca w ramach projektu "World Class Theatre" przygotowanego przez Seven Arts w Leeds w Wielkiej Brytanii , wystąpili z przedstawieniem "Złamane paznokcie" w wykonaniu Anny Skubik (na zdjęciu), którego autorem i reżyserem jest Romuald Wicza Pokojski. Spektakl zagrano dwukrotnie, w tym również dla mieszkającej tam Polonii. Wzruszającym i niesamowitym dla członków teatru było spotkanie z Zygmuntem Baumanem - światowej sławy socjologiem, filozofem i eseistą mieszkającym w Leeds od 1968roku. Profesor wraz z małżonką po raz pierwszy od dwóch lat wybrał się na przedstawienie do teatru. Spektakl przyjęty burzą oklasków dla aktorki oraz szczerymi wyrazami uznania dla reżysera i autora sztuki był wydarzeniem tego sobotniego popołudnia.

Leeds było pierwszym miastem, do którego Teatr Wiczy pojechał w ramach projektu Tournee Europa. Kolejnymi przystankami na trasie będzie festiwal w Dublinie w Irlandii, Brighton w Wielkiej Brytanii oraz Pradze. Oprócz spektaklu "Złamane paznokcie" w ramach projektu prezentowani będą również oklaskiwani na festiwalu Fringe w Edynburgu "Emigranci". Projekt Tournee Europa dofinansowany jest ze środków Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie.

Inne wyjazdy, do których Teatr Wiczy sie przygotowuje to Międzynarodowy Festiwal Teatrów Jednego Aktora w Armenii "Armmono" oraz festiwal teatralny w Grecji i na Wyspach Kanaryjskich. Wszystkie trzy wyjazdy - w kwietniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji