Artykuły

Warszawa. Jerzy Jarocki reżyseruje "Tango" w Narodowym

W Teatrze Narodowym w Warszawie rozpoczęły się w piątek próby do spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka. Przedstawienie reżyseruje Jerzy Jarocki. W obsadzie znaleźli się m.in. Grażyna Szapołowska, Jan Frycz i Zbigniew Zapasiewicz.

Dyrektor artystyczny Teatru Narodowego Jan Englert uważa, że "Tango" Mrożka, mimo że powstało 45 lat temu, wciąż jest dramatem aktualnym.

- Jeżeli za inscenizację tej sztuki bierze się taki mistrz jak Jerzy Jarocki, to nie mam powodu wątpić w sens wystawiania tego dramatu - powiedział w piątek PAP Englert.

Dyrektor narodowej sceny poinformował, że premiera "Tanga" odbędzie się prawdopodobnie wczesną jesienią tego roku.

Rolę Artura zagra Marcin Hycnar, Edka - Grzegorz Małecki. Oprócz nich w spektaklu wystąpią Kamilla Baar (Ala), Grażyna Szapołowska (Eleonora), Ewa Wiśniewska (Eugenia), Jan Frycz (Stomil) i Zbigniew Zapasiewicz (Eugeniusz).

Scenografię do spektaklu przygotowuje Jerzy Juk-Kowarski, który współpracował już z Jerzym Jarockim podczas realizacji kilkunastu przedstawień.

Jerzy Jarocki, jeden z najwybitniejszych twórców współczesnego teatru w Polsce, pierwszy raz wyreżyserował "Tango" w roku 1965 w krakowskim Starym Teatrze. Jarocki pokazał na teatralnych scenach także inne dzieła Mrożka, m.in. "Rzeźnię" (Teatr Dramatyczny w Warszawie, 1975), "Portret" (Stary Teatr w Krakowie, 1988), "Miłość na Krymie" (Teatr Narodowy w Warszawie, 2007).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji