Artykuły

Łódź. Teatralny slalom gigant

Przez najbliższe dni czeka teatromanów slalom gigant między łódzkimi scenami. Same nowości!

Teatr Powszechny

Na XV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych organizowanym przez Teatr Powszechny, dziś i jutro "Plażę" Petera Asmussena prezentuje Teatr im. Bogusławskiego z Kalisza. To cztery wakacyjne spotkania dwóch par małżeńskich. Każde odsłania kolejne etapy rozpadu uczuć i tęsknot za miłością. Reżyserował Rudolf Zioło.

W sobotę i w niedzielę spektakle Teatru Wierszalin z Supraśla, który wystąpi ze sztuką Petera Weissa "Marat Sade". Reżyseria Piotr Tomaszuk. W XIX-wiecznym przytułku szalony markiz de Sade przygotowuje z pensjonariuszami spektakl mający opowiedzieć o rewolucji francuskiej.

Teatr im. Jaracza

W koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza Anna Augustynowicz przygotowuje "Rowerzystów" Volkera Schmidta. Czy rowerowa wycieczka, a raczej ucieczka w plener pozwoli szóstce bohaterów uwolnić się od narastających problemów i lęków? Wśród postaci są Anna i Manfred, małżonkowie przeżywający kryzys - ona cierpi na depresję, obarcza się winą za śmierć syna. Mąż jest ginekologiem romansującym z pacjentkami. Na tej samej ulicy mieszka rozwódka z 15-letnim synem niekryjąca przed nim swego swobodnego sposobu życia. Chłopak ma obsesję śmierci. W sobotę i w niedzielę spektakle premierowe.

Teatr Nowy

"Przed południem, przed zmierzchem" to inscenizacja, którą na Małej Sali Teatru Nowego wyreżyserował Piotr Cieplak, choreografia (oraz udział w przedstawieniu) Leszek Bzdyl. W zapowiedzi premiery napisano, że twórcy "świadomie krążą wokół momentów mało spektakularnych - momentów zamyśleń. Poświęcają przedstawienie czasowi, który przemyka, który traktujemy jako nieważny, poboczny". Główną materią dla realizatorów jest ciało wykonawców. Przedpremiery dziś i jutro, premiera w sobotę.

Teatr Studyjny

Kolejna okazja do obejrzenia dyplomantów Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT. "Cztery" to inscenizacja na podstawie powieści Roberta Musila "Niepokoje wychowanka Torlessa". Reżyseruje Szymon Kaczmarek (asystent Krystiana Lupy). Fantazja i namiętności. Historia czterech dojrzewających chłopaków, mieszkających w jednym pokoju. Delikatny Torless (Krzysztof Wach), uczy się reguł działania w brutalnym świecie.Premierowe spektakle jutro i w sobotę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji