Artykuły

Gdynia. Umer z Poniedzielskim w Uchu

Agnieszka Osiecka powiedziała o niej: Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie takie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. Rodzaj elfa, w którego seledynowych oczach przeglądają się łąki, niebo i cała przyroda.

Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności - zarówno tej młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej - skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł." Nic dodać nic ująć. Magda Umer, fenomen szeptem wyśpiewujący to co inni pełnym głosem.

Tym razem wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim artystą przypominającym melancholijnego Pierrota zaprasza na spektakl "Chlip-Hop". Przy pianinie Wojciech Borkowski. Usłyszymy teksty Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty...

W ciągu niemal dwóch godzin snują "historię o życiu - niewesołą, choć pogodnie opowiedzianą".

- Siedzimy na scenie, każde w swoim mieszkaniu, i gawędzimy o różnych sprawach, które nas interesują, bolą, zachwycają, cieszą i martwią - opowiada Magda Umer. - A że jest to nasz autorski spektakl, więc możemy mówić własnym językiem i zawsze coś dodać. Lubimy się nawzajem zaskakiwać, a dzięki temu przedstawienie staje się żywsze.

Gdynia, 7, 8.02. Teatr Gościnny w klubie Ucho, ul. św. Piotra 2, godz. 19.00, bilety: 50 zł.

Na zdjęciu: Magda Umer i Wojciech Borkowski w spektaklu "Chlip-Hop".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji