Artykuły

Bydgoszcz. Piosenki Młynarskiego w Operze Nova

Andrzej Strzelecki, Marian Opania, Piotr Machalica i Joanna Kurowska już w ten piątek pokażą u nas "Państewko na linie" - spektakl kabaretowo-muzyczny oparty na tekstach Wojciecha Młynarskiego.

- Choć teksty satyryczne powstały nawet 30 lat temu, wcale nie wietrzeją, więcej - zyskują nowy blask - zapowiadają organizatorzy. - Rozśmieszają i skłaniają do refleksji.

Scenarzystą, reżyserem i jednym z wykonawców spektaklu jest Andrzej Strzelecki, aktualny rektor warszawskiej Akademii Teatralnej. Na scenie Opery Nova obok niego zobaczymy Joannę Kurowską, Witolda Dębickiego, Mariana Opanię, Piotra Machalicę, Marka Stefankiewicza. Razem z nimi wystąpi kwartet wokalny Teatru Rampa.

Wojciech Młynarski debiutował na początku lat 60. w warszawskim kabarecie studenckim Hybrydy. Teksty piosenek jego autorstwa wykonywali najwybitniejsi polscy piosenkarze i aktorzy.

Ich interpretację będzie można posłuchać w naszym trzykrotnie: w czwartek w toruńskim Teatrze im. Horzycy (godz. 16.30 i 19.30) oraz w piątek w Operze Nova (godz. 17.30). Bilety można rezerwować pod nr. tel.: 052 325 16 55 (Bydgoszcz) i 056 622 55 97 (Toruń).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji