Artykuły

Warszawa. Telekamery 2009 dla Żmudy-Trzebiatowskiej i Karolaka

Telekamery 2009, najważniejsze polskie nagrody telewizyjne, wręczono podczas poniedziałkowej gali. Triumfatorami tegorocznej edycji zostali m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Justyna Pochanke oraz Tomasz Karolak (na zdjęciu).

W głosowaniu sms-owym wzięło udział ponad pół miliona telewidzów. Uroczystość uświetnił występ legendarnego piosenkarza - Toma Jones'a.

Pochanke podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie otrzymała Telekamerę w kategorii "Informacje". W kategorii "Komentator sportowy" nagrodę odebrał Maciej Kurzajewski, a Bogdan Rymanowski zwyciężył w kategorii "Publicystyka".

"Mam talent" zwyciężył w kategorii "Program rozrywkowy". Drugie miejsce zajął program "Tak to leciało", na trzecim - uplasował się "Jak oni śpiewają". Telekamerę w tej kategorii wręczył producentom show Jerzy Kryszak.

W kategorii "Osobowość w rozrywce" nagrodę zdobył Szymon Majewski. Drugie miejsce zajęli Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz - program "Jak oni śpiewają", na trzeciej pozycji znalazł się Maciej Orłoś - program "300 procent normy". Zaskoczeniem był fakt, że w pierwszej trójce nie znalazła się nominowana w tej kategorii Doda.

W kategorii "Serial komediowy" zwycięzcą zostało "Ranczo", które zdystansowało konkurencję - serial "Niania" (drugie miejsce) oraz "39 i pół", który znalazł się na trzecim miejscu.

Marta Żmuda-Trzebiatowska odebrała Telekamerę dla najlepszej aktorki, a Tomasz Karolak - dla najlepszego aktora. W kategorii "Aktorka" drugie miejsce zajęła Agnieszka Dygant, na trzecim uplasowała się Katarzyna Zielińska. Telekamerę w tej kategorii wręczył Marian Opania.

W kategorii "Aktor" drugie miejsce zajął Cezary Żak, na trzeciej pozycji znalazł się Paweł Małaszyński, ubiegłoroczny zwycięzca w tej kategorii. Karolak odebrał statuetkę z rąk Edyty Jungowskiej.

Najlepszą produkcją w kategorii "Serial obyczajowy" okazał się w tegorocznym plebiscycie serial "Barwy szczęścia". Na drugim miejscu znalazł się "Teraz albo nigdy!", na trzecim - "Na Wspólnej". Statuetkę dla zwycięzcy, z rąk Teresy Lipowskiej odebrała scenarzystka "Barw szczęścia" - Ilona Łepkowska.

W kategorii "Muzyka" triumfował zespół Feel. Na drugim miejscu uplasował się duet Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny, natomiast na miejscu trzecim - Doda. Telekamerę w tej kategorii wręczyła zwycięzcom legenda polskiej sceny muzycznej - Irena Santor.

Po ogłoszeniu zwycięzców we wszystkich kategoriach konkursowych wystąpił legendarny piosenkarz Tom Jones. Wręczono także Złote Telekamery. Ich szczęśliwymi posiadaczami są od poniedziałku: Robert Janowski, Włodzimierz Szaranowicz oraz producenci serialu "Kryminalni".

Telewidzowie w poniedziałkowy wieczór przyznali także specjalną "Supertelekamerę". W głosowaniu sms-owym wygrał serial "Ranczo".

Plebiscyt "Telekamery" organizuje redakcja magazynu "Tele Tydzień". Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w stołecznym Teatrze Polskim; prowadzili ją: Grażyna Torbicka oraz Artur Żmijewski. W tym roku w głosowaniu sms-owym wzięło udział ponad 500 tysięcy telewidzów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji