Artykuły

Paweł Mykietyn

PAWEŁ MYKIETYN - prawdziwa gwiazda polskiej muzyki współczesnej. Hołubiony przez krytyków za II Symfonię i Pasję wg św. Marka w ubiegłym roku został pierwszym laureatem nagrody mediów publicznych Opus w kategorii muzyka poważna.

Kompozytor - nominowany [do Wdech 2008] w kategorii Człowiek Roku 2008

Paweł Mykietyn

Prawdziwa gwiazda polskiej muzyki współczesnej. Hołubiony przez krytyków za II Symfonię i Pasję wg św. Marka w ubiegłym roku został pierwszym laureatem nagrody mediów publicznych Opus w kategorii muzyka poważna.

Ma 37 lat i pochodzi z Oławy. Jego talent ujawnił się jeszcze podczas studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie, kiedy w wieku 22 lat zadebiutował na Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", a później zbierał laury na międzynarodowych konkursach kompozytorskich w Paryżu i Amsterdamie. Szybko związał sie z teatrem. Jest autorem sugestywnej muzyki do kolejnych przedstawień Krzysztofa Warlikowskiego oraz opery "Ignorant i szaleniec", którą Warlikowski wystawił w Teatrze Wielkim w 2001 r. Od początku uchodził za przedstawiciela muzycznej postmoderny, ostatnio jednak zmienił stylistykę, idąc w stronę bardziej skomplikowanych technik kompozytorskich. Autor "Sonetów Szekspira" i "Ładnienia" angażuje się w popularyzację muzyki współczesnej - przed laty jako założyciel i klarnecista zespołu Nonstrom, ostatnio jako kierownik muzyczny Nowego Teatru, organizujący cykl koncertów w Warszawie pod patronatem tej sceny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji