Artykuły

Bydgoszcz. Wystawa i nagrody Prezydenta Miasta w Polskim

Specjalną wystawę poświęconą bydgoskim aktorom, którzy kiedyś grywali na naszej scenie, oglądać można od wczoraj w Teatrze Polskim. Pokryte kolorowymi graffiti górne foyer zmieniło się na ten czas w czarno-białe archiwum.

Wanda Siemaszkowa, Józef Karbowski, Natalia Morozowiczowa, Leon Niemczyk, Mieczysław Wielicz, Wanda Rucińska, Hieronim Konieczka, Roman Gramziński i wielu innych w teatralnych pozach, kostiumach z niezapomnianych spektakli zdobią ścianę teatru. Wystawa poświęcona jest 90-leciu Związku Artystów Scen Polskich. Powstała przy współpracy z X Oddziałem ZASP (Bydgoszcz/Toruń).

Ekspozycję można oglądać w gmachu przy al. Mickiewicza 2 od wtorku do piątku w godzinach od 8 do 16. - "Tylko wtajemniczeni wiedzą, że uprawiane na serio aktorstwo to sztuka z najtrudniejszych na świecie. Wymaga sił atlety, wytrzymałości maratończyka, nerwów z żelaza A na domiar wszystkiego, jeszcze i talentu" - tak - cytując słowa Erwina Axera - organizatorzy wystawy zachęcają do jej oglądania.

Nagrody Prezydenta Miasta

Podczas wczorajszego wernisażu Konstanty Dombrowicz uhonorował ludzi teatru. Nagrody Prezydenta Miasta dostali aktorzy: Mieczysław Franaszek, który świętuje w tym roku 40-lecie pracy artystycznej oraz obchodzący 30-lecie Marian Jaskulski i Jerzy Pożarowski. Podobne wyróżnienia otrzymali też inni pracownicy: Charlotte Woźniak, Maria Walden, Ewa Stańska, Krystyna Czajka-Krężałowska, Bożena Lange, Bernadeta Fedder i Mariusz Pawlikowski. Z kolei aktor Roman Metzler dostał medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji