Artykuły

Teatr w mieście bez teatru

Pod koniec ubiegłego roku Polkowickie Centrum Animacji rozpoczęło publikację książki podsumowującej dekadę Polkowickich Dni Teatru. Elegancko wydana, zawierająca ponad dwieście stron pozycja nosi tytuł "Teatr w mieście bez teatru, czyli historia Polkowickich Dni Teatru" - o książce Andrzeja Bucka pisze Paweł Serwiński na portalu Polkowice.pl.

Wydana w nakładzie 2000 sztuk książka ma trafić do aktorów, bibliotek, uczelni teatralnych, a także służyć jako promocja zarówno festiwalu, jak i gminy. Polkowiczanie będą mieli do niej ograniczony dostęp, bo książka nie jest na sprzedaż...

Autorem publikacji jest Andrzej Buck, który w Polkowicach gościł już niejednokrotnie podczas różnych imprez kulturalnych. Wśród jego tekstów znajdują się zdjęcia Andrzeja Wierdaka, dyrektora PCA, które ilustrują spektakle z przekroju dziesięciu lat. Polkowickie Centrum Animacji dostarczyło większość materiałów i wycinków prasowych, a autor "ubrał" je w słowa. Tak powstał pierwszy w historii PCA ilustrowany dokument.

- Celem wydania książki jest podsumowanie dziesięciu edycji Dni Teatru, które zorganizowaliśmy w Polkowicach. Ten dokument posłuży nam do promocji miasta oraz Dni Teatru, bo faktycznie stanowi pewnego rodzaju kompendium wiedzy- mówi Andrzej Wierdak.

Zapotrzebowanie na historię Dni Teatru jest dość spore. Pozycja oprócz Biblioteki Narodowej, trafi do czytelni w Polkowicach, uczelni teatralnych i aktorów, którzy w mieście już gościli. Będzie wręczana także przy różnych okazjach. - Być może trzeba będzie pomyśleć o jej dodruku- przyznaje dyrektor PCA.

Wydanie książki kosztowało gminę 60 tys. złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji