Artykuły

Warszawa. Zygmunt Hübner przypomniany przez IT

12 stycznia 2009 roku minęła dwudziesta rocznica śmierci Zygmunta Hübnera. Instytut Teatralny postanowił swoimi dwoma inicjatywami przypomnieć osobę aktora, reżysera, dyrektora, pisarza i pedagoga, którego działalność miała decydujący wpływ na oblicze polskiego teatru w drugiej połowie XX wieku.

Pierwsza z nich to wirtualna wystawa, a właściwie elektroniczne archiwum Zygmunta Hübnera dostępne na stronie www.zygmunthubner.pl , w którym zgromadzone zostały dokumenty, zdjęcia, artykuły, recenzje, wywiady, nagrania filmowe i radiowe pokazujące różnorodność, rozległość i wszechstronność działalności artysty. Słynne felietony ze zbiorów "Loki na łysinie" i "Przepraszam, nic nowego" nagrali specjalnie dla tego archiwum "hübnerowscy" aktorzy: Mirosława Dubrawska, Zbigniew Zapasiewicz, Joanna Żółkowska, Jerzy Zelnik, Władysław Kowalski i Kazimierz Kaczor.

Druga inicjatywa, to wznowienie po osiemnastu latach od pierwszego wydania książki "Polityka i teatr" (na zdjęciu okładka), jednej z najważniejszych dla oceny i zrozumienia polskiego teatru doby PRLu. Książka, wydana w serii Biblioteka Instytutu Teatralnego, jest do nabycia w księgarni "Prospero".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji