Artykuły

Wrocław. "Apocalypsis cum figuris" na fotografiach Buscarino

12 stycznia 2009 roku o godzinie 18.30 w Sali Apokalipsy Instytutu Grotowskiego odbędzie się wernisaż wystawy Proch. Apocalypsis cum figuris na fotografiach Maurizia Buscarino, przygotowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu we współpracy z Dolnośląskim Centrum Fotografii Domek Romański - Galerią Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

W 1979 roku w Mediolanie wybitny włoski artysta, Maurizio Buscarino, uwiecznił na kliszy próby i spektakl Apocalypsis cum figuris Teatru Laboratorium, a także nagrania do filmu dokumentującego to przedstawienie. Tylko nieliczne zdjęcia z jego kolekcji zostały opublikowane. Po latach, na prośbę Instytutu Grotowskiego, autor opracował pozostałe fotografie i dokonał ich wyboru z myślą o ekspozycji w historycznej sali Teatru Laboratorium - w miejscu, gdzie powstawała Apokalipsa w 1968 roku. Wybrane czterdzieści siedem zdjęć umożliwia odbycie swoistej podróży w czasie, w trakcie której można obcować z historycznym dziełem Jerzego Grotowskiego i jego zespołu w jedyny w swoim rodzaju sposób.

Wystawa eksponowana będzie w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego do 31 stycznia 2009 roku, a następnie przeniesiona do Dolnośląskiego Centrum Fotografii Domek Romański, Galerii Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji