Artykuły

Warszawa. 20. rocznica śmierci Zygmunta Hübnera

Na uroczyste spotkanie w 20. rocznicę śmierci Zygmunta Hübnera zaprasza Teatr Powszechny. Dyrekcja Hübnera w latach 1977 - 1989 uznawana jest za najważniejszy okres w działalności tego teatru.

"Cóż począć - lubię być dyrektorem. (...) Z pewnością wolę to, niż tłuc kamienie, choćby ze względu na słabe wyrobienie fizyczne - pisał Hübner z właściwą sobie ironią w tekście Zamiast życiorysu. - I wiem, dlaczego lubię tę pracę. Nie gram w karty ani na wyścigach, loteria i totolotek mogą dla mnie nie istnieć, nie uprawiam niebezpiecznych sportów (...). Nie znaczy to wcale, abym nie odczuwał potrzeby hazardu. Pełnienie obowiązków kierowniczych zaspokaja tę potrzebę z nadwyżką. Prowadzenie teatru to gra, w której ryzyko jest kolosalne".

Reżyser, aktor teatralny i filmowy, pedagog, dyrektor teatrów i publicysta - pozostaje w świadomości kulturalnej jedną z najważniejszych postaci powojennego teatru.

W trakcie wieczoru zaplanowano konferencję z udziałem m.in. Joanny Krakowskiej, Piotra Cieślaka, Tadeusza Nyczka, Jacka Sieradzkiego, Tadeusza Sobolewskiego. Aktorzy Powszechnego przeczytają sztukę Hübnera "Ludzie cesarza". Na scenie zobaczymy Mariusza Benoit, Kazimierza Kaczora, Jana Nowickiego, Adama Woronowicza oraz Zbigniewa Zapasiewicza.

Zygmunt Hübner - człowiek teatru, Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20, wstęp wolny, informacje: tel. 022 818 25 16, poniedziałek (12.01.), godz. 17

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji