Artykuły

Olsztyn. Starsi Panowie na sylwestra w teatrze

Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza na sylwestrową premierę. Będzie to spektakl "Starsi Panowie Dwaj - wespół w zespół" w adaptacji i reżserii Julii Wernio.

Chociaż Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski spotkali się 60 lat temu w Polskim Radiu, a Kabaret Starszych Panów pojawił się w telewizji 50 lat temu, piosenki, postaci i ich perypetie wcale się nie zestarzały.

- Przechodzą z pokolenia na pokolenie - twierdzi reżyserka Julia Wernio.

W przedstawieniu występuje Milena Gauer, która przyszła na świat wiele lat po narodzinach Kabaretu. Co tak młoda osoba sądzi o Starszych Panach? - Może jestem nietypowa, ale ja się wychowałam na ich piosenkach - odpowiada aktorka. - Moja mama je uwielbiała i słuchałam ich razem z nią. Więc je znam na pamięć i lubię.

Spektakl został zrealizowany ze scenograficznym rozmachem. Po raz pierwszy po remoncie teatralnej maszynerii została użyta scena obrotowa. Scenografka, Elżbieta Wernio, przedzieliła ją na dwie części. Jedna jest salonem pana A. i pana B., druga romantycznym ogrodem. Obie przestrzenie i dwa światy nawzajem się przenikają, co tworzy bardzo interesujące, dynamiczne miejsce gry. - Salon Starszych Panów jest czarno-biały, ponieważ taka była kiedyś telewizja - mówiła scenografka. - Ogród jest za to baśniowy. Reżyserka zapowiada, że przedstawienie nie jest tylko składanką piosenek, ale spektaklem z pewną historią. Śpiewającym aktorom towarzyszy muzyka na żywo. W roli Starszych Panów występują Marian Czarkowski i Artur Steranko. Obok nich zobaczymy Alicję Kochańską, Katarzynę Kropidlowską, Wiesławę Niemaszek, Agnieszkę Pawlak, Sebastiana Badurka, Cezarego Ilczynę, Władysława Jeżewskiego, Marcina Kiszluka i Marcina Tyrlika.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji