Artykuły

Radio Lublin. Słuchowisko na święta

Na święta Radio Lublin przygotowało rodzinne słuchowisko na podstawie książki Grażyny Lutosławskiej "Wielkie zmiany w dużym lesie". A już w marcu nową bajkę Lutosławskiej wystawi Teatr Osterwy.

Grażyna Lutosławska, dziennikarka Radia Lublin o filozoficznym wykształceniu, od kilku lat z powodzeniem udziela się jako bajkopisarka. Jak to w tradycji bajki jest, bohaterami jej opowieści są zwierzęta, uosabiające różne postawy i typy ludzkie oraz sytuacje, w jakie człowiek może być wrzucony. Jednakże na swych bohaterów, niezależnie od tego jacy są, autorka patrzy z nieskrywanym ciepłem lub z co najmniej zrozumieniem. "Wielkie zmiany w dużym lesie" to trzy opowieści o poszukiwaniu tożsamości, autoocenie i mierzeniu sił na zamiary.

Radio Lublin nada "Wielkie zmiany w dużym lesie" w trzech odcinkach 25, 26 i 27 grudnia o godz. 11.10. Jak zachęcają razem autorka i realizatorzy: będzie to słuchowisko nie tylko dla najmłodszych. Wiernych radiosłuchaczy ucieszy, że w niemal wszystkie bajkowe postacie wcielą się dziennikarze Radia Lublin, zwierzaki będą więc mówić głosami znanych z radiowej anteny. Kto usłyszymy? Józefa Szopińskiego jako Horacego Biedronkę, Jarosława Zonia jako Zająca Ambrożego, Małgorzatę Żurakowską jako Wiewiórkę, Krzysztofa Farona jako Głos, Ewę Mateuszuk jako Wróbla, Annę Strycharzewską jako Mamę Orlicę, Katarzynę Michalak jako Mamę Niedźwiedzicę, Marzenę Lewandowską jako Panią Krowę, Monikę Szyduk jako Srokę, Kingę Szymanek jako Panią Biedronkową, Katarzynę Grydniewską jako Pisklę. I oczywiście autorkę oraz Tomasza Bielawca z Teatru Osterwy jako Jeża Bolesława. Słuchowisko reżyseruje Agata Koss-Dybała, adaptacji dokonała autorka, realizacja spoczywa na Jarosławie Gołoficie.

Przygoda z bajką prowadzi Grażynę Lutosławską... na deski zawodowego teatru. 28 marca Teatr Osterwy wystawi specjalnie napisaną bajkę "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata", bogato ilustrowaną piosenkami, które komponuje Janusz Grzywacz. Będzie to pierwsza od ośmiu lat bajka wystawiona przez Teatr Osterwy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji