Artykuły

Wrocław. Sylwester w teatrze

Na sylwestrowy wieczór zapraszają wrocławskie teatry.

Jazzowo w Capitolu

W Teatrze Muzycznym Capitol w sylwestra, podobnie jak w ubiegłym roku, pokaz "Swingu!" [na zdjęciu] w reżyserii Jarosława Stańka. Brawurowo zagrane, nieźle zatańczone i zaśpiewane przedstawienie z piosenkami króla jazzu - Duke'a Ellingtona, w wykonaniu m.in. Olgi Bończyk, Natalii Grosiak, Justyny Szafran, Bogny Woźniak, Konrada Imieli i Cezarego Studniaka, rozpocznie się o godz. 19, za bilety zapłacimy od 50 do 70 zł. Niestety - poczęstunku dla gości nie przewidziano.

Szekspir we Współczesnym

Teatr Polski przygotował dla widzów znaną farsę "Okno na parlament", ale bilety niestety już dawno zostały wyprzedane. Za to są jeszcze bilety do Teatru Współczesnego - widzowie spędzą sylwestrowy wieczór z szekspirowskim spektaklem "Kupiec wenecki" w reżyserii Gabriela Gietzky'ego. Po spektaklu, ok. godz. 21 odbędzie się spotkanie z dyrektor Krystyną Meissner i aktorami teatru. Oprócz tego organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami i zimne przekąski. Wszystko to przy dźwiękach dobrej muzyki, szampanie i winie. Impreza skończy się o godz. 22.30. Potem będzie można przenieść się na wrocławski Rynek i tam przywitać nowy rok. Spektakl zacznie się o godz. 19.15, a za bilet zapłacimy 125 zł od osoby.

Komedia w Komedii

W Teatrze Komedia nie będzie już tak drogo i ekskluzywnie jak w ubiegłym roku. Tym razem zamiast balu przewidziano jedynie pokaz najnowszego spektaklu "Życie szkodzi zdrowiu" o godz. 21 i poczęstunek - zimne przekąski i toast o północy. Sylwestrowy pokaz kosztuje 130 zł (bilet ulgowy) oraz 160 zł (normalny). Wolnych miejsc jednak już nie ma, ale warto dowiadywać się w kasie teatru, czy ktoś nie odwołał rezerwacji - to zdarza się niemal każdego roku.

Opera jak zawsze luksusowa

Nadejście nowego roku w Operze Wrocławskiej uczcimy przy premierze "Wesela Figara" W.A. Mozarta i na uroczystym balu. Terrina z sandacza i łososia podana na leśnym conkase z grzanką z żytniego pieczywa, pierś perliczki z warzywnym ratatuj przełożonym bakłażanem, z kluseczkami gnocchi i sosem z ziół prowansalskich, rolada z kaczki z musem żurawinowo-wiśniowym, pieczeń z dziczyzny - to tylko kilka potraw spośród tych, które znajdą się na stołach. Do tego alkohol bez ograniczeń (wino białe, czerwone i musujące, wódka, piwo "Żywiec" i inne). W programie również: występ tancerzy baletu oraz degustacja tortu w kształcie budynku Opery Wrocławskiej. Taki luksus będzie nas kosztował 1000 zł od osoby - mimo to zostało już tylko kilka wolnych miejsc.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji