Artykuły

Łódź. Jerzy Stuhr o Stuhrach

W poniedziałek o godz. 19 gościem Empiku w Manufakturze (ul. Karskiego 5) będzie Jerzy Stuhr. Opowie o książce "Stuhrowie. Historie rodzinne", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Stuhr to wyjątkowa postać polskiego teatru - w spektaklach reżyserowanych przez Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego i Andrzeja Wajdę stworzył wybitne i wielokrotnie nagradzane kreacje.

Ale Stuhr to także, a może przede wszystkim film. To Filip Mosz w "Amatorze" Krzysztofa Kieślowskiego, Lu-tek Danielak w "Wodzireju" Feliksa Falka i odtwórca niezapomnianych ról w obrazach Juliusza Machulskiego: Mąka Paradys w "Seksmisji", Nad-szyszkownik Kilkujadek w "Kingsajzie" czy Komisarz Ryba w "Killerze". A wszystko zaczęło się w 1971 r., gdy Jerzy Stuhr pojawił się w muzycznej komedii "Milion za Laurę", jako syn górala kupującego kradzione drewno.

Jako reżyser Stuhr usiłuje zastanawiać się nad kondycją współczesnego człowieka, nadjego moralnymi wyborami, egzystencją.

Od 1998 r. Jerzy Stuhr jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, a od 33 lat ojcem Macieja, laureata tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawanej najlepszym młodym aktorom.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji