Artykuły

Warszawa. Artur Chamski zwycięzcą "Jak oni śpiewają!"

Angelina Jolie i Johnny Depp w kolejnej części "Batmana"? Sequel "Trainspotting" powstanie... kiedyś Zmarła aktorka Nina Foch Arnold Schwarzenegger nie przyleci do Polski Filmy z serii "Wallace i Gromit" w swięta w Ale Kino! Triumfatorem 4. edycji "Jak oni śpiewają" został Artur Chamski. Aktor i wokalista Teatru Studio Buffo przebojem Lionela Richie "Hello" doprowadził Edytę Górniak do łez wzruszenia a publiczność w studio do euforii.

Występ Chamskiego jurorka uznała za "esencję tego, czym jest muzyka" a jego samego za idola pokolenia. Przy okazji w całą sprawę wmieszany został prezydent. Uwaga! Przyszły prezydent, na którego będzie głosować pokolenie wychowane na muzyce Artura!

Namaszczony na idola Artur otrzymał od Pani Edyty szóstkę w pakiecie promocyjnym z całusem. Rudi Schuberth i Elżbieta Zapendowska z gratyfikacji w formie całusów zrezygnowali, choć szóstek też nie poskąpili. Zanim jednak Artur stał się szczęśliwym posiadaczem Brylantowego Mikrofonu i nowiutkiego Seata Ibizy, w wielkim finale musiał zmierzyć się z Tomaszem Stockingerem, Olą Szwed i Karoliną Nowakowską.

Walka rozegrała się w trzech rundach. W pierwszej zawodnicy wykonywali piosenki świąteczne, w drugiej z repertuaru Abby, a w trzeciej o tematyce miłosnej. Jako pierwszy odpadł Tomasz Stockinger, potem Ola Szwed, a w ścisłym finale bitwę stoczyli Artur i Karolina.

Wybór nie był łatwy, ponieważ oboje radzili sobie świetnie. Piosenka "Women in Love" Barbary Streisand, którą zaśpiewała Karolina, zachwyciła jurorów. Stało się oczywiste, że nieoszlifowany diament, za jaki uznała ją Edyta Górniak w pierwszym odcinku, nabrał blasku. Ostateczny werdykt należał jednak do publiczności, a ta uznała, że "Last Christmas", "Voulez-vous" i "Hello" w wykonaniu Artura były najlepsze.

Żeby kibicować mu podczas finału z rodzinnej Bystrzycy Kłodzkiej przyjechała silna grupa wsparcia, w tym rodzice i bracia. Oszołomiony zwycięzca dziękował wszystkim jak podczas Gali Oskarowej, tylko w finałowym wykonaniu piosenki Abby zabrakło mu słów. Jedno jest pewne - Mikołajki 2008 Pan Artur zapamięta na zawsze. No bo kto nie chciałby dostać od Mikołaja samochodu, Brylantowego Mikrofonu, możliwości nagrania płyty i piosenki specjalnie dla niego napisanej przez lidera "Blue Cafe" Pawła Ruraka-Sokala?

Karolina Nowakowska, pomimo przegranej, ze śpiewania nie zamierza zrezygnować. Na pocieszenie dostała więc ekstra fortepian, na którym będzie miała szansę komponować własne utwory.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji