Artykuły

Warszawa. Andrew Lloyd Webber zachwycony "Upiorem"

Słynny kompozytor musicali przyleciał wczoraj do Warszawy, by obejrzeć inscenizację swego "Upiora w operze" w Teatrze Muzycznym Roma [na zdjęciu].

- Od dawna zapraszaliśmy Andrew Lloyda Webbera do odwiedzenia naszego teatru, tą wizytą nas jednak kompletnie zaskoczył - powiedział "Rz" dyrektor Romy, Wojciech Kępczyński. - Spektaklem był wręcz zachwycony, uznał, że to najlepsza zagraniczna inscenizacja "Upiora w operze". To dla nas ważne słowa, bo przecież bardzo staraliśmy się, by uzyskać zgodę na własną wersję musicalu, inne teatry muszą kupować licencję na replikę oryginalnej, prapremierowej inscenizacji. Bardzo spodobali mu się także odtwórcy głównych ról: Paulina Janczak i Damian Aleksander.

Musical Webbera doczekał się już w Warszawie ponad 170 przedstawień i nadal cieszy się ogromną popularnością. Właśnie ukazała się płyta CD z fragmentami warszawskiego spektaklu. Andrew Lloyd Webber zatrzymał się w Polsce w drodze z Moskwy do Budapesztu. W Rosji spotkał się natomiast z premierem Putinem, by porozmawiać o przyszłorocznym konkursie Eurowizji, do którego zgłosił swoją piosenkę. Konkurs, jak wiadomo, odbędzie się w Moskwie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji