Artykuły

Warszawa. Janda reżyseruje "Boga" Woody'ego Allena

W warszawskim Teatrze Polonia trwają próby do sobotniej premiery przedstawienia "Bóg" [zdjęcie z próby] Woody'ego Allena. Spektakl reżyseruje Krystyna Janda.

Dziś fragmenty przedstawienia zaprezentowano dziennikarzom. Reżyser spektaklu Krystyna Janda oceniła, że w sztuce Allena nie do końca chodzi o Boga, jego istnienie czy też jego brak. - Ten tekst to, moim zdaniem, jeden z najbardziej błyskotliwych, najbardziej zabawnych żartów scenicznych na temat teatru, artystów, funkcji sztuki, jej zadań - podkreśliła Janda.

Janda przypomniała, że premiera "Boga" przygotowywana jest z okazji "trzecich urodzin Teatru Polonia, przypadających w tym roku. - Śmiejmy się z siebie, z Woodym Allenem. Ci, którzy umieją to robić i stać ich na to, są mocni. Na razie wiem jedno, Bóg w naszym teatrze istnieje i w prostym i metaforycznym sensie" - powiedziała Janda.

Sztuka "Bóg" powstała w 1975 roku. Spektakl na podstawie tekstu Allena wystawiany był już w Polsce, m.in. w Teatrze Witkacego w Zakopanem i w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji