Artykuły

Warszawa. Plebysct "ŻW" na najlepszy spektakl roku

Po raz pierwszy publiczność może zdecydować, kto otrzyma Feliksa za najlepszy spektakl. Redakcja Życia Warszawy czeka na państwa głosy.

Do głosowania na Feliksa "Życia Warszawy" zapraszamy na stronę www.zw.com.pl/feliksy. W codziennym cyklu przypominamy kolejne tytuły - naszym zdaniem - warte laurów.

"O lepszy świat"

reż. Thomas Harzem

Teatr Wytwórnia

Szóstka bohaterów ze świata barowych zabaw, nieskomplikowanych flirtów, mody, seksu i pieniędzy trafia nagle w głąb afrykańskiej dżungli, gdzie musi walczyć w toczącej się tam wojnie domowej. Kto nie przystosuje się szybko do nowych zasad życia, które wyznacza hasło "walczę, więc jestem", ten ginie lub wariuje. W świecie zobojętniałym na okrucieństwa o wojnie da się już tylko opowiedzieć szeptem. Tak jak w tym przedstawieniu.

"Opowiadania dla dzieci" reż. Piotr Cieplak [na zdjęciu scena ze spektaklu]

Teatr Narodowy

Z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera Piotr Cieplak wybrał kilka, wykorzystując do ich inscenizacji ogromną scenę Narodowego i tworząc pełną magii machinę teatralną. Tu wszystko jest możliwe: spadający z nieba naleśnik i gigantyczny transatlantyk, którym Noe uratuje zwierzęta przed potopem. Przy rozmachu wszystkich użytych efektów Cieplakowi udało się zachować urok i przekaz Singerowskich opowiadań. A zespół Teatru Narodowego stworzył jedną z najlepszych zbiorowych kreacji. Mecenasem nagród jest Allianz Polska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji