Artykuły

Wrocław. Spotkanie przed "Woyzeckiem" w Polskim

Jacek St. Buras był gościem wczorajszego [16 listopada] spotkania w Teatrze Polskim, organizowanego w cyklu "Obok sceny". Początek we wtorek o godz. 17 we foyer teatru przy ul. Zapolskiej.

Spotkanie związane jest z przygotowywanym przez reżyserkę Grażynę Kanię spektaklem "Woyzeck" według Georga Büchnera[na zdjęciu autor]. Premiera planowana jest na 2 grudnia i będzie wstępem do drugiej edycji Wrocławskiego Forum Dramaturgii Współczesnej "EuroDrama 2004", która zacznie się dwa dni później i trwać będzie do 10 grudnia.

W ramach grudniowego Forum prowadzone będą m.in. warsztaty teatralne, pokazy premierowe polskich sztuk współczesnych zrealizowanych w tym roku dla Teatru Telewizji, spektakle warsztatowe według sztuk nagrodzonych w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez teatr wspólnie z miesięcznikiem "Dialog", przedstawienia wyróżnione w ministerialnym konkursie na wystawienie polskich sztuk współczesnych. Teatr Polski gościć będzie dwa gościnne przedstawienia z teatrów w Dreźnie i Stuttgarcie.

Na spotkaniu w cyklu "Obok sceny" zaproszony został Jacek St. Buras - tłumacz literatury niemieckojęzycznej, krytyk literacki, nagradzany za twórczość translatorską przez Fundację im. Roberta Boscha, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich, ZAiKS i "Literaturę na Świecie". Spotkanie poprowadzi Anna R. Burzyńska, redaktor gazety teatralnej "Didaskalia". Początek o godz. 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji