Artykuły

Częstochowa. Gościnny Kordian u Mickiewicza

Nikodem Kasprowicz [na zdjęciu] będzie odtwórcą tytułowej roli w inscenizacji dramatu Juliusza Słowackiego "Kordian", którego premierę przygotowuje Teatr im. Mickiewicza.

Urodzony w 1979 roku aktor, który zaledwie przed rokiem ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, wystąpi w Częstochowie gościnnie. Na stałe nie jest bowiem związany z żadną sceną.

- Zamiłowanie do teatru wyniosłem z domu, gdzie z rodzicami oglądałem Teatr Telewizji. W okresie licealnym pracowałem w Teatrze Pantomimy "Migreska" Zbigniewa Skorka w rodzinnych Tychach. Starałem się też jeździć do okolicznych teatrów na premiery. Niestety, do Częstochowy nigdy nie dotarłem - opowiada. Po studiach pracował w teatrach offowych w Warszawie, a od roku występuje w spektaklu "Absolutnie off show" w Studium Teatralnym "Koło" Igora Gorzkowskiego. Do Częstochowy ściągnęła go reżyser Bożena Suchocka, która była opiekunem jego roku w szkole teatralnej i postanowiła zaproponować byłemu studentowi rolę w swoim przedstawieniu. Premierę "Kordiana" zaplanowano już na sobotę [21 listopada].

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji