Artykuły

Warszawa. Wybierz najlepszy spektakl roku

Wczoraj na swojej stronie internetowej Życie Warszawy rozpoczęło głosowanie w plebiscycie na najlepszy spektakl roku Wybieramy Feliksa "ŻW". Codziennie na swoich łamach "ŻW" przypomina też przedstawienia, o których, warto pamiętać przy wyborze. Dziś kolejne dwa tytuły.

Feliks "ŻW" to nagroda, którą przyznają państwo najlepszym spektaklom sezonu 2007/2008. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zw.com.pl/feliksy i wskazać, jaki tytuł zasługuje na to wyróżnienie. Wśród głosujących będziemy losować bilety do teatrów.

Codziennie na łamach "ŻW" przypominamy też przedstawienia, o których, naszym zdaniem, warto pamiętać przy wyborze. Dziś kolejne dwa tytuły:

"Hydraulik" reż. Igor Gorzkowski, Studio Teatralne Koło

Od lat Studio Teatralne Koło działa poza strukturami instytucji, a do współpracy zaprasza aktorów z zawodowych teatrów. Efektem pracy Igora Gorzkowskiego i grupy zaprzyjaźnionych z nim aktorów są przedstawienia, które przyciągają specyficzną atmosferą, świetnymi kreacjami i skupieniem się na psychologii postaci. Podobnie jest w przypadku "Hydraulika". Gorzkowskiemu udało się zbudować pełną napięcia sytuację zagrożenia, w której znajduje się żyjąca w luksusach bohaterka odwiedzona pewnego dnia przez hydraulika. Pozornie zwykła sytuacja przeradza się w psychologiczną grę, w której strach miesza się z pożądaniem, a pogarda z fascynacją. Świetna rola Wiktora Korzeniowskiego jako tytułowego fachowca.

"Iwanow" [na zdjęciu] reż. Jan Englert, Teatr Narodowy

Przedstawienie gwiazdorskie. Jan Frycz, Danuta Stenka, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Karolina Gruszka - Teatr Narodowy może pochwalić się obecnie najciekawszym zespołem, który jest w stanie zagrać wszystko. Ale gwiazdy to nie wszystko - trudno nie ulec urokowi samego przedstawienia. Jan Englert w sztuce Czechowa wykrył tony groteski i potrafił sprawić, że publiczność chwilami śmiała się do łez. Rozmowy, kiedy przy stoliku zalety i wady rozmaitych zakąsek do alkoholu omawiają Andrzej Łapicki, Janusz Gajos i Krzysztof Stelmaszyk, to mistrzostwo, którego nie sposób zapomnieć.

Mecenasem Feliksów Warszawskich jest Allianz Polska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji