Artykuły

Warszawa. Feliks "Życia Warszawy"

Feliksy Warszawskie - najważniejsze nagrody teatralne stolicy - zostaną rozdane 3 listopada. Oprócz oficjalnych nagród również czytelnicy Życia Warszawy mogą w tym roku przyznać własnego Feliksa.

Dziś rozpoczynamy nasz plebiscyt, w którym możecie państwo zagłosować na najlepszy, waszym zdaniem, spektakl sezonu 2007/2008.

Głosowanie od poniedziałku rano na stronie www.zw.com.pl/feliksy. Znajduje się tam lista spektakli, których twórcy zostali nominowani do nagród. Można też głosować na spektakl spoza listy. Plebiscyt trwa do 31 października. Reżyser wybranego przez państwa spektaklu otrzyma 3 listopada specjalną statuetkę "Życia Warszawy".

Dziś przypominamy pierwsze dwa spektakle, które - naszym zdaniem - są ciekawe i godne zapamiętania.

Dowód, reż. Andrzej Seweryn, teatr Polonia

Andrzej Seweryn powrócił po latach na sceny polskiego teatru, aby wyreżyserować i samemu zagrać w sztuce Davida Auburna o szaleństwie, rodzinnych tajemnicach i matematyce. Aktor usunął się na bok, zostawiając miejsce dla kreacji Marii Seweryn. W roli córki genialnego matematyka, która po jego śmierci zamyka się w opustoszałym domu, bojąc się, że poza uzdolnieniami naukowymi odziedziczyła po nim też szaleństwo, aktorka dostała szansę pokazania pełni swoich umiejętności.

Gardenia, reż. Aldona Figura, Laboratorium Dramatu

Aldona Figura stała się w polskim teatrze specjalistką od kobiecych portretów. Wyreżyserowana przez nią "Gardenia" to chyba pierwsza polska sztuka pokazująca tak wprost zwykle wstydliwie przemilczany temat alkoholizmu kobiet.

Jedna rodzina, cztery pokolenia i osaczający je przez lata krąg problemów, z którego najszybszą ucieczką staje się alkohol. Odważnie i bez cierpiętnictwa budują ten poczwórny portret aktorki: Dorota Landowska, Agnieszka Warchulska, Paula Kinaszewska i Martyna Peszko.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji