Artykuły

Szczecin. Pierwszy klaps filmu Bizia

W poniedziałek w Szczecinie Krzysztof Bizio rozpoczyna zdjęcia do swojego debiutu fabularnego "Wszystkie małe kłamstwa Anny".

Pierwszy klaps padnie rano na Gocławskiej Grobli przy budkach wędkarskich. Potem filmowcy przeniosą się do Szczecińskiej Izby Wytrzeźwień.

W ujęciach zagra Dorota Chrulska, aktorka z Teatru Polskiego. Dziś na jeden dzień zdjęciowy przyjedzie też Anna Sroka, którą szczecińscy teatromani znają z recitalu "Ale... i nie tylko" w Teatrze Małym, gdzie śpiewała piosenki Edith Piaff. Ten spektakl dwa lata temu publiczność uznała za najlepszy w wakacyjnym cyklu "Mały Teatr latem".

Scenariusz " Wszystkich małych kłamstw Anny" powstał na podstawie opowiadania "012" ze zbioru reżysera "Zresztą latem wszystkie kwiaty są piękne", który ukazał się trzy lata temu.

Opowiada historię dziewczyny, która w nie do końca jasnych okolicznościach (nie wiadomo, czy to próba samobójcza czy przypadek), wypada z okna kamienicy. To uruchamia całą serię różnych zdarzeń dziejących się pewnej nocy. Osią filmu jest pytanie: Czy w jednej chwili może zmienić się życie człowieka i można dostać drugą szansę? Bizio chce pokazać tą przemianę, cienką granicę pomiędzy tym, co jest szczęściem i tragedią.

Zdjecia potrwają pięć dni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji