Artykuły

Poznań. Zatańczą "Trzy siostry" Czechowa w PTT

Polski Teatr Tańca zaprasza 11 października na premierę spektaklu "Trzy siostry - wyobrażenie" w choreografii Andrzeja Adamczaka. Premiera dedykowana pamięci Conrada Drzewieckiego w 82 rocznicę urodzin.

Atmosferę spektaklu Andrzeja Adamczaka buduje poczucie bezczasu, zawieszenia, inercji. Jego bohaterowie, wywiedzeni z dramatu Czechowa dokonują czynów pozornych, uwikłani w zależności emocjonalne, zniewoleni konwenansem, zbuntowani i pogodzeni zarazem, zastygają jak woskowe figury w jedynej znanej im rzeczywistości.

Autor spektaklu inspirując się "Trzema siostrami" zastrzega, iż nie dokonuje przekładu dramatu na język ruchu, interesuje go warstwa psychologiczna i tej, w relacji z tancerzami, poświęca najwięcej uwagi.

Andrzej Adamczak

ukończył Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu i pedagogikę baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej. W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie obecnie jest I solistą. Zrealizował kilka pozycji choreograficznych w Atelier Polskiego Teatru Tańca m.in. "...szparagijem", "ja-jo", "Wchodzę", "Scan". W 2003 roku otrzymał główną nagrodę za najlepszą choreografię na XII Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiessiołowskiego w Gdańsku. Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji