Artykuły

Warszawa. Marek Rębacz reżyseruje "Wieruszkę"

Dowodzony przez Annę Gornostaj Teatr Capitol działa od niespełna miesiąca, a już w tak krótkim czasie przygotowuje trzecią premierę.

Po "Bajkach robotów" i "Smaku mamrota" czas na "Wieruszkę" Marka Rębacza, czyli kontynuację znakomitej farsy "Dwie morgi utrapienia" (napisanej w 1997 roku), wystawianej już od kilku sezonów na deskach stołecznego Teatru Kwadrat. Marek Rębacz (rocznik '58) jest jednyniznajciekawszych polskich dramaturgów, obok wspomnianych "Dwóch mórg utrapienia" napisał także m.in. "Miki", "Pajęczynę", "Egzekutora", "Madejowe podwórko", "Kochanie, posadź Jumbo Jetta" i .Atrakcyjny pozna panią...", którą w 2004 roku z powodzeniem przeniósł na kinowy ekran.

W "Wieruszee" Rębacz jak zwykle ściśle trzyma się rodzinnych realiów, co daje niezawodne efekty komiczna To jedna z najlepszych komedii współczesnych ostatnich lat. Oto pewnego dnia do domu państwa Koselów szwagier przywozi z podróży na Ukrainę niezwykły prezent - Wieruszkę, miłą i pracowitą dziewczynę, którą usiłuje ulokować u Koselów jako pomoc domową. To budzi zdecydowany sprzeciw kobiet, ale tylko do czasu, gdyż szybko okazuje się, że Krysia i Wieruszka są dalekimi krewnymi, a na dodatek wychodzi na jaw, że w żyłach obu kobiet płynie błękitna krew, a piękna Wieruszka dysponuje ogromnym majątkiem... Oszołomieni bogactwem panowie chcą ją oszukać i wzbogacić się na niewiedzy o stanie konta dziewczyny...

Wydarzenia biegną tu w niesamowitym tempie, a kolejne zwroty akcji komplikują sytuację bohaterów...

W spektaklu występują: Anna Gornostaj, Magdalena Górska, Magdalena Wołłejko, Andrzej Grabarczyk i Tomasz Ko-złowicz. Reżyseria i scenografia: Marek Rębacz.

Co ważne, spektakl premierowy "Wieruszki" - 6 października - będzie także tłumaczony na język migowy.

"Wieruszka", reż. Marek Rębacz, Teatr Capitol; premiera 6 października; spektakle przedpremierowe grane są 26 i 27 września.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji