Artykuły

Toruń. Baj Pomorski wyrusza na festiwale

W najbliższą sobotę toruński Teatr Baj Pomorski otworzy XII Ogólnopolski Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie.

Podczas festiwalu widzowie obejrzą w sumie czternaście spektakli. Osiem z nich rywalizować będzie w konkursie głównym o statuetkę Tarnowskiej Talii, projektu Ewy Fleszar.

Obok toruńskiego "Krótkiego kursu piosenki aktorskiej" będą to to: "Bobok" z Teatru Polskiego w Poznaniu, "Trumna nie lubi stać pusta" Teatru Dramatycznego w Białymstoku, "Kolega Mela Gibsona" Teatru Korez w Katowicach, "Czerwone komety" Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, "Sami" Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, "Plotka" Teatru Powszechnego w Łodzi, i "Tutam" Teatru Nowego w Zabrzu.

Konkursowe prezentacje oceni jury, któremu przewodniczyć będzie Sławomira Łozińska. Festiwal potrwa od 27 września do 4 października.

W dniach 1 - 2 października spektakle Baja Pomorskiego obejrzą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" w Warszawie. Do udziału w festiwalu zaproszone zostały dwa przedstawienia - "Amelka, Bóbr i Król na dachu" [na zdjęciu] (w części konkursowej) oraz "Dziadek do orzechów" Sceny Teatru Dziecięcego przy "Baju Pomorskim".

Po raz pierwszy w historii tego festiwalu polskie teatry profesjonalne będą walczyć o nagrodę "Złocistego" - Grand Prix Festiwalu. "Złocisty" to artystyczny pseudonim Słonecznika, który od tego roku będzie symbolem festiwalu "Korczak". Nagrodę przyzna jury profesjonalne. Jury dziecięce tego festiwalu będzie przyznawało odrębną nagrodę - "Ziarenko". Z powodu wyjazdów festiwalowych w najbliższą niedzielę, Teatr Baj Pomorski będzie nieczynny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji