Artykuły

Kalisz. Prapremiera "Pływania synchronicznego"

Polską prapremierę "Pływania synchroniczne" według sztuki czeskiego dramatopisarza młodego pokolenia Davida Drabka przygotowuje Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Premierowe przedstawienie już w najbliższą sobotę.

W sztuce Drabka tytułowe "pływanie synchroniczne" to jedyna więź z czasów studenckich, jaka łączy - dziś już trzydziestokilkuletnich - przyjaciół. Kajetan wikła się w konformistyczny i wyniszczający osobowość show-biznes, Paweł próbuje przeciwstawić się wszechobecnym mechanizmom konsumpcji i marketingu, zaś Filip

w zaskakujący sposób manifestuje swoją niezgodę na świat zdegradowanych relacji międzyludzkich, świat zdominowany przez komercję i media...

- Właśnie dlatego, że takie rzeczy - na przykład drobnomieszczaństwo i mass media - nam zagrażają, ludzie muszą się bronić, muszą krzyczeć. Teatru, który tego nie robi, nie rozumiem - mówi Drabek, rocznik 1970.

Spektakl reżyseruje Janusz Łagodziński. Przekład - Krystyna Krauze. W głównych rolach: Zbigniew Antoniewicz (Kajetan), Mariusz Witkowski (Paweł), Dariusz Taraszkiewicz (Filip).

Zdjęcie z próby przedstawienia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji