Artykuły

Szczecin. Aktorzy odchodzą ze Współczesnego

Marta Szymkiewicz, Wojciech Brzeziński i Mirosław Guzowski odchodzą z Teatru Współczesnego. W związku z tym prawdopodobnie kilka spektakli zejdzie z afisza.

Po Grzegorzu Falkowskim, który w ubiegłym roku został aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, z zespołu odchodzą kolejni lubiani przez publiczność aktorzy.

Wojciech Brzeziński [na zdjęciu] dostał angaż w warszawskim Teatrze Ateneum. - Człowiek musi zmieniać swoje życie - mówi. - W moim zmieniło się ostatnio bardzo dużo. Mam żonę, aktorkę Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. 1 września urodził nam się syn. Pomyśleliśmy, że powinniśmy zacząć coś razem w nowym miejscu.

Najwięcej listów miłosnych przychodziło na adres teatru właśnie do niego. Dwa lata temu dostał Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecina. W najczęściej goszczącym w repertuarze Teatru Współczesnego przedstawieniu - "Moralności pani Dulskiej" w reż. Anny Augustynowicz - był Zbyszkiem. Tytuł pozostanie, Brzezińskiego w roli Zbyszka zastąpi Wojciech Sandach.

Trudno jednak będzie zastąpić go w tytułowej kreacji "Oskara i pani Róży" w reż. Anny Augustynowicz, więc sztuka najprawdopodobniej zejdzie z afisza.

We wrześniu mogą się też odbyć ostatnie spektakle "Tristana i Izoldy", bo oprócz Tristana - Brzezińskiego gra tam Izolda - Joanna Kupińska, po 2006 r. już tylko współpracująca z teatrem. Ma coraz więcej pracy w Warszawie i musi ograniczyć swoje przyjazdy do Szczecina.

Marta Szymkiewicz - rewelacyjna Panna Młoda w "Weselu" Anny Augustynowicz - przenosi się do Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Na szczecińskiej scenie zostanie do stycznia. Tu zadebiutowała w "Napisie" w reż. Anny Augustynowicz, a potem były brawurowe role w dwóch inscenizacjach Michała Zadary "Na gorąco" i "Wizycie starszej pani".

Temu ostatniemu spektaklowi także grozi zejście z afisza, bo oprócz Szymkiewicz, grał w nim Mirosław Guzowski. Aktor przeszedł na etat do bydgoskiego Teatru Polskiego, który prowadzi Paweł Łysak.

To oznacza też, że w listopadzie "Współczesny" będzie musiał zrezygnować ze spektakli "Korowodu" w Teatrze Małym.

Widzowie będą się musieli pożegnać z bardzo udanym "Napisem" w reż. Anny Augustynowicz. W obsadzie spektaklu jest cała trójka opuszczających Szczecin aktorów. Ostatnie przedstawienia zabawnej farsy zagrają 12-14 września.

Nowym nabytkiem sceny na Wałach Chrobrego jest Michał Lewandowski, absolwent PWSFTViT.

Anna Augustynowicz przygotowuje na przyszły weekend premierę "Zatopionej katedry" ze studentami PWST w Krakowie. Może w tej grupie wypatrzy nowych aktorów do "Współczesnego"?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji