Artykuły

Szczecin. Aktorzy się przeprowadzają

Jedni przychodzą, a drudzy odchodzą. Przynajmniej w Teatrze Współczesnym. Otóż w zespole sceny na Wałach Chrobrego zabraknie w tym sezonie artystycznym trójki aktorów: Wojciecha Brzezińskiego, Mirosława Guzowskiego i Marty Szymkiewicz.

Wojciech Brzeziński we Współczesnym stworzył kilka wybitnych kreacji, szczególnie w inscenizacjach wyreżyserowanych przez Annę Augustynowicz ("Polaroidy" Marka Ravenhilla, "Oskar i pani Róża" Erica Emmanuela Schmitta, "Napis" Geralda Sibleyrasa). Od nowego sezonu zasili zespół warszawskiego Teatru Ateneum. Mirosław Guzowski, którego ostatnio mogliśmy podziwiać "W wizycie starszej pani" Friedricha Durrenmatta w reż. Michała Zadary dołączył do grupy bydgoskiego TPB. W Szczecinie zagrał min. w świetnym "Samobójcy" Nikołaja Erdmana w reż. Anny Augustynowicz i w równie dobrych "Próbach z jej życia" Martina Crimpa w reż. Piotra Ratajczaka. Pracę na bydgoskiej scenie rozpoczął od udziału w przedstawieniu ,We are the champions", który miał premierą 9 lipca br.

Najmłodsza z całej trójki Marta Szymkiewicz we Współczesnym zostanie jeszcze do stycznia. Od nowego roku rozpocznie pracę we wrocławskim Teatrze Współczesnym. Na szczecińskich deskach zadebiutowała we wspomnianym wcześniej "Napisie". Ponadto brawurowo zagrała w dwóch inscenizacjach Michała Zadary - "Na gorąco" i w "Wizycie starszej pani". Najbardziej ją jednak będziemy pamiętać z roli, jaką stworzyła w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego w reż. Anny Augustynowicz. Jej Panna Młoda była oklaskiwana na najważniejszych polskich scenach.

Na miejsce Marty Szymkiewicz wejdzie na stałe Małgorzata Klara. Do tej pory tylko współpracowała ze Współczesnym. Pierwszy raz pojawiła się w "Próbach z jej życia", mogliśmy ją także oglądać w dwóch realizacjach Marcina Wierzchowskiego - "Królowej Śniegu" i "Idiotkach". Wcieliła się również w postać Racheli w "Weselu". Zupełnie nowym "nabytkiem" teatru jest Michał Lewandowski, absolwent PWSFTMT w Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji