Artykuły

Gliwice. Wyjazdowy sierpień GTM

Dla artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego tegoroczny sierpień będzie bardzo pracowity. Czekają ich aż trzy dalekie wyjazdy, związane z udziałem w prestiżowych wydarzeniach artystycznych.

14, 15 i 17 sierpnia GTM, na zaproszenie Johannesa Wolfa, dyrektora instytucji kultury Ars Musica Aub, odwiedzi trzy miasta we Frankonii w Niemczech. Pokaże w nich spektakl taneczny "Chodnik 05" [na zdjęciu] w reżyserii i choreografii Jarosława Stańka. Teatr zaprezentuje się w Aub, dzień później w Würzburgu na festiwalu "Würzburger Hafensommer", a ostatni jego występ odbędzie się w Röttingen w ramach "Röttinger Festspiele", najbardziej znanego festiwalu kulturalnego we Frankonii, obchodzącego w tym roku 25-lecie. W "Chodniku 05", obok tancerzy GTM wystąpi również Susanne Pfitschler-Schmitt, absolwentka Akademii Muzycznej w Würzburgu, współpracująca m.in. z Bawarską Operą Kameralną.

Warto dodać, że to dopiero początek współpracy instytucji Ars Musica Aub z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Dyrekcje obu instytucji planują już kolejne wspólne projekty artystyczne, organizowane przez region Frankonii i miasto Gliwice.

W drugiej połowie sierpnia Gliwicki Teatr Muzyczny jak co roku wystąpi na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. W dniach 21 i 22 sierpnia pokaże tam dwa spektakle - "Zemstę nietoperza" Johanna Straussa i "Kwiat Hawai" Paula Ábraháma. Występy GTM zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem wśród krynickiej publiczności, a sam festiwal, organizowany przez Bogusława Kaczyńskiego, jest jednym z największych tego typu wydarzeń w naszej części Europy.

Z kolei 30 sierpnia GTM pokaże operetkę "Kwiat Hawai" w Warszawie, w amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach cyklu wydarzeń pod hasłem Wolski Teatr Letni, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury im S. Żeromskiego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji