Artykuły

Łódź. Deszcz premier w Nowym

Jest już wstępny plan premier w Teatrze Nowym. Obejmujący stanowisko Zbigniew Brzoza planuje wprowadzić do repertuaru sześć nowych tytułów.

Nowy szef artystyczny ma objąć stanowisko 1 września. Jeszcze nie otrzymał od prezydenta Łodzi oficjalnej nominacji. Pracuje już jednak intensywnie nad kształtem zespołu aktorskiego i repertuarem. Ze sztuk granych za kadencji ustępującego Jerzego Zelnika jesienią w Nowym zobaczymy: "Chorobę młodości", "Małe zbrodnie małżeńskie", "Rozbity dzban", "Zabawy ",,Yotam", "Mój boski rozwód", "Don Juana", "Krzesiwo", "Wszystko z miłości" i "Mayday", przy czym trzy ostatnie tytuły będą grane tylko w przypadku, gdy dochód z przedstawienia przewyższy koszty. Dlatego mimo zwolnienia 13 aktorów wielu z nich zobaczymy jeszcze jesienią na deskach Nowego. Wymienione tytuły mają być grane przez kilka miesięcy, ale w niedużej ilości.

Po powrocie z urlopu aktorów czeka sporo pracy. 2 września rozpoczną się próby do "Brygady Szlifierza Karhana" Vaska Kani. Znana jest już obsada (jeszcze bez przydziału do konkretnych postaci). Zobaczymy m.in. Monikę Buchowiec, Marka Cichuckiego, Dymitra Hołówkę, Dariusza Kowalskiego i Sławomira Suleja. Spektakl wyreżyseruje Remigiusz Brzyk, którego w pracy nad tekstem jako dramaturg będzie wspierał Tomasz Śpiewak. Premiera planowana jest na listopad w okolicach rocznicy urodzin Teatru Nowego. Przypomnijmy, że "Brygady Szlifierza Karhana" były pierwszym tytułem granym przez powstały w 1949 r. Teatr Nowy.

Jesienią zaczną się przygotowania do trzech kolejnych przedstawień. "Przygody Barona Munchhausena" wystawi Adam Walny, twórca widowisk lalkarskich, autor programów edukacyjnych i terapeutycznych. "Józefa i Marię" wyreżyseruje sam Zbigniewa Brzozy. Natomiast łódzki aktor Michał Brzozowski będzie odpowiadał za "Słońca w kuchni". Nie wiadomo jeszcze, kogo zobaczymy w tych spektaklach. Trwa ustalanie obsad.

Jeszcze w tym roku w repertuarze ma pojawić się monodram "Stawrogin" z udziałem Piotra Głowackiego (aktorem ostatnio związanym z warszawskimi Rozmaitościami). Reżyserię powierzono Natalii Korczakowskiej, jednej z bardziej znanych reżyserek młodego pokolenia. Będzie to koprodukcja Teatru Nowego i Małej Litery.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji