Artykuły

Mikołajki. Stockinger najlepszym żeglarzem

Tomasz Stockinger [na zdjęciu] zwyciężył w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Aktorów. Zawody, w tym roku rozgrywane pod nazwą Deutsche Leasing Cup, odbyły się w Mikołajkach już po raz dziewiąty.

Gwiazdy bardzo poważnie traktują jachtową rywalizację. I choć najważniejsza jest dobra zabawa, walczą zacięcie o tytuł najlepszego żeglarza. W tym roku pierwszy na mecie był Tomasz Stockinger, znany szerokiej publiczności m.in. z roli doktora Lubicza w serialu ,,Klan". Aktor co roku w Mikołajkach zajmuje miejsce w czołówce (w ubiegłym był drugi w regatach). W miniony weekend jako druga dopłynęła Dorota Lanton, trzeci był zaś Maciej Gąsiorek, związany z Teatrem Nowym w Warszawie. Artysta bronił pierwszego miejsca, wywalczonego podczas zeszłorocznej rywalizacji.

W zawodach wystartowali również m.in. Dorota Kamińska, Cezary Domagała i Marcin Troński. Olsztyńskie środowisko aktorskie reprezentowała Agnieszka Grzybowska, znana z występów na deskach Teatru im. Stefana Jaracza.

W mistrzostwach wzięło udział łącznie 31 załóg, w tym dwie z Czech. Aura żeglarzom sprzyjała, zarówno podczas sobotniej, jak i niedzielnej rywalizacji. - Przez dwa dni pogoda była fantastyczna, świeciło słońce, mocno wiało - mówi Joanna Górniak, aktorka i jednocześnie organizatorka regat. - Dopiero po zakończeniu finału, ale jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników, zaczął padać deszcz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji