Artykuły

Gorące, miłosne "Espresso"

W sobotę w Jeleniej Górze europejska prapremiera sztuki kanadyjskiej pisarki Lucii Frangione. Przedstawienie wyreżyserowała Małgorzata Bogajewska, scenografię przygotowała Iza Toroniewicz, a muzycznieje oprawił Rafał Kowalczyk. Na scenie zobaczymy dwójkę aktorów: Magdalenę Kuźniewską i Jakuba Giela.

Magdalena Kuźniewską o roli Rosy:

Rosa to młoda, 30-letnia kobieta. Wychowała się we włoskiej rodzinie, w której dominował ojciec. Ona sama obawia się, że ten model domu, w którym rządzi mężczyzna, a kobieta tylko mu służy, przeniesie się i do jej związku. Porzuca rodzinę i narzeczonego, jednak w pełni nie potrafi uwolnić się od przeszłości. Rozpaczliwie poszukuje miłości i próbuje pogodzić się sama z sobą.

Jakub Giel o roli Amante:

Amante nie ma własnej przeszłości. Tak naprawdę nie wiadomo, czy istnieje, czy nie jest wyobrażeniem Rosy, ucieleśnieniem jej wyobrażenia o miłości doskonałej. Jest też kimś w rodzaju narratora, który wspiera opowieść dziewczyny. Sztuka Frangione ma silny włoski akcent. Polega to na pewnego rodzaju włoskim byciu razem, w silnie związanej emocjonalnie rodzinie. Sztuka podejmuje trudny temat poszukiwania sensu życia, ale jej puenta jest optymistyczna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji