Artykuły

Szczecin. Tuwim w Czarnym Kocie Rudym

Scena kabaretowa Teatru Polskiego zaprasza w piątek na premierę "Tuwima zaczarowanego".

- Tuwim to genialny i wszechstronny poeta - mówi Adam Opatowicz [na zdjęciu], reżyser i dyrektor Teatru Polskiego - a przy tym jeden z najwybitniejszych twórców kabaretowych. Żonglował formą poetycką, stosował purnonsensowy dowcip, potrafił być jarmarczny i jednocześnie wznosił się na wyżyny. Tworzył swoiste liryczne mikroświaty. Spróbujemy to wszystko pokazać, sprawdzając przy tym, na ile jego dowcip jest aktualny.

Na scenie usłyszymy wiele znanych piosenek, które stały się szlagierami, m.in. "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Nasza jest noc". - Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że autorem tych tekstów jest właśnie Tuwim - mówi Opatowicz.

Będą też mniej znane piosenki poety z dwudziestolecia międzywojennego, jak np. "Wacuś", "Zadymka", "Berlin", śpiewane przez aktorów przy akompaniamencie wiolonczeli, gitary akustycznej i pianina:

- Aranżacje skłaniają się ku minionej epoce, będzie pięknie i lirycznie - zapewnia Krzysztof Baranowski, autor muzyki. Kostiumy w stylu retro, zaprojektowane przez Darię Friedrich, dopełnią całości. Autorem choreografii jest Janusz Józefowicz. - Kiedy współpracuje z nami Józefowicz, sukces jest gwarantowany - twierdzi Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego.

- My się dobrze bawimy przy produkcji tego spektaklu, mam nadzieję, że widzowie również będą się świetnie bawić - mówi Józefowicz.

"Tuwim zaczarowany", reż. Adam Opatowicz. Premiera w piątek o godz. 21.30 w Czarnym Kocie Rudym. Kolejne przedstawienia w sobotę o 21.30 i niedzielę o 19. Bilety kosztują 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji