Artykuły

Sosnowiec. Wręczą Nagrodę Muzyczną im. Kiepury

W Sosnowcu, rodzinnym mieście Jana Kiepury [na zdjęciu], 16 maja, w dniu urodzin wielkiego śpiewaka, odbędzie się uroczystość wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych.

Ceremonii będzie towarzyszyć koncert "Polscy tenorzy pamięci Jana Kiepury", który poprowadzą Wiesław Ochman i Jan Nowicki. Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka im. Jana Kiepury w Warszawie już po raz drugi przyzna Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury.

Pierwszą laureatką była Maria Fołtyn, która otrzymała statuetkę według projektu Andrzeja Renesa za całokształt pracy artystycznej. W tym roku nagrody zostaną przyznane w ośmiu kategoriach: za najlepszy spektakl, dla najlepszej śpiewaczki i śpiewaka, za najlepszy debiut, a także dla najlepszego dyrygenta i reżysera. Melomani mogą głosować na swoich faworytów poprzez stronę www.mtmoperetka.pl.

Natomiast w kategorii "za całokształt pracy artystycznej" wyboru dokonuje kapituła nagrody razem z publicznością. Wśród nominowanych do tegorocznej nagrody są: Teresa Żylis-Gara, Wanda Polańska, Witold Gruca, Bernard Ładysz i Wiesław Ochman.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji