Artykuły

Łódź. Miasto nagrodziło Jana Machulskiego

- Łódź to moje gniazdo, do którego zawsze wracam. Jak bocian, który odlatuje do innych krajów, ale musi wrócić, by wychować pisklęta. Ja kilkanaście takich piskląt wychowałem w łódzkiej szkole filmowej - powiedział dziś, 14 maja, na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Łodzi Jan Machulski [na zdjęciu].

Aktor otrzymał Nagrodę Miasta Łodzi, przyznawaną raz w roku z okazji obchodzonego 15 maja Święta Łodzi. Rada miejska przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej lub społecznej, zwłaszcza w zakresie twórczości naukowej, artystycznej i działalności gospodarczej. Na uroczystości wręczenia nagród Machulski nie krył wzruszenia. - Od dziecka kocham to miasto. Tu skończyłem studia aktorskie, poznałem żonę. To moje rodzinne miasto, które całkowicie mnie opanowało. Jestem w nim zakochany. Nawet nie wiem, kiedy ta miłość przyszła. To jak taki siąpiący deszcz - mówił laureat.

Oprócz Machulskiego Nagrody Miasta Łodzi w wysokości 25 tys. zł otrzymali też: ks. prałat Stanisław Kaniewski, aktor Maciej Małek, dr Tomasz Saryusz-Wolski z Politechniki Łódzkiej i rektor PWSFViT prof. Jerzy Woźniak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji