Artykuły

Warszawa. Sesja improwizacji tańca współczesnego

17 i 18 maja o g. 10.00 Studio Ciało zaprasza do Centrum Edukacji Łowicka, ul. Łowicka 21, gdzie odbędzie się dwudniowa sesja improwizacji tańca współczesnego. Zajęcia poprowadzi Marysia Stokłosa.

Seria warsztatów wprowadzających do improwizacji w tańcu.

Maria Stokłosa ukończyła wydział choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w amsterdamskiej Hogeschool voor de Kunsten.

Taniec współczesny studiowała w London Contemporary Dance School at The Place w Londynie latach1997-2001 (BA).

Improwizacji uczyła się intensywnie na obydwu uczelniach u boku wybitnych artystów uprawiających tę formę tańca takich jak Sue MacLennan, Katie Duck, Gonnie Heggen i David Zambrano.

Uczestniczyła również w międzynarodowych festiwalach improwizacji takich jak Physical Dialog w Bratysławie (2002) , Kontact Budapest w Budapeszcie(2002) i w intensywnym kursie prowadzonym przez Nancy Stark Smith we Freiburgu (2005).

Od 2006 roku Maria Stokłosa współpracuje z choreografem Jeremy Wadem. Tańcząc w jego przedstawieniach - Glory oraz And pulled out their hair - występowała między innymi w Berlinie, Nowym Jorku, Brukseli, Utrechcie, Buenos Aires i Montevideo i Kopenhadze.

STUDIO CIAŁO to projekt Ilony Trybuły (tancerki, choreografa, improwizatorki, twórcy Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC!) powołany dla rzetelnego poznania i badania sfer tańca współczesnego, a w szczególności improwizacji czyli narzędzia które pozwala na pełne i swobodne doświadczanie oraz tworzenie Tańca.

Chcemy proponować i propagować konkretne i efektywne metody improwizacji, która może być zarówno celem samym w sobie jak i sposobem na poszukiwanie ruchu.

STUDIO CIAŁO jest projektem długofalowym, cyklicznym, do którego będą zapraszani wykładowcy zarówno polscy jak i zagraniczni.

Kiedy:

17,18 maja 2008, g. 10.00

Gdzie:

Centrum Edukacji Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa

Uwaga:

Sesje prowadzone są w cyklu 2 godziny - przerwa - 3 godziny.

Na warsztaty zapraszamy osoby z doświadczeniem i bez.

Prosimy o dołączenie krótkiej informacji o sobie.

Cena: 80 pln

Zapisy i info: +48 605 170 258 ite@onet.eu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji