Artykuły

Warszawa. Prezydent Warszawy "Hipokrytką roku 2008"

Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja - młodzieżówka SdPl - uznało prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz (PO) za "Hipokrytkę roku 2008". Według SMS odpowiada ona za "wybiórcze bronienie moralności publicznej" w Warszawie. Według Stowarzyszenia o "hipokryzji" prezydent Warszawy świadczy "ocenzurowanie" kampanii reklamowych sztuk Teatru na Woli - "Wyścigu Spermy" i "Ostatniego Żyda w Europie" - poprzez zakaz reklamowania ich w stołecznych środkach komunikacji miejskiej.

A jednocześnie - dodają działacze SMS - zezwolenie na wywieszenie przez miejską spółkę Warexpo plakatów Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, nawołujących - ich zdaniem - do "nienawiści wobec mniejszości seksualnych" i bojkotu Marszu Tolerancji w Krakowie.

Rzeczniczka prasowa warszawskiego SMS Ewelina Latosek zaznaczyła, że "to nie pani Gronkiewicz-Waltz decyduje jaki plakat zawiśnie w mieście". Natomiast - dodała - "jako włodarz miasta odpowiada ona swoją osobą i swoim nazwiskiem za to, co się dzieje w całym mieście i z jego majątkiem, czyli np. ze spółkami".

W sobotę ulicami Krakowa przeszedł Marsz Tolerancji zorganizowany przez Fundację "Kultura dla Tolerancji". Manifestanci nieśli kolorowe baloniki i tęczowe flagi - symbol ruchu gejowskiego oraz transparenty: "Tęczowa rodzina - szczęśliwa rodzina", "Każdemu wolno kochać", "Każdy inny -wszyscy równi", "Żyć we własnej skórze", "Miłość nie zna płci".

Wcześniej w proteście przeciw marszowi Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi zorganizowało akcję plakatową. Na terenie trzech miast: Krakowa, Warszawy i Poznania, pojawiły się w ostatnich dniach przed marszem plakaty z napisem "Homoseksualne barbarzyństwo w Krakowie". SKCh uważa, że "publiczne manifestowanie skłonności homoseksualnych jest narzędziem walki ideologicznej z rodziną".

Przedstawiciele młodzieżówki SdPl zostawili w poniedziałek w kancelarii Ratusza dla prezydent Warszawy specjalny dyplom i książkę Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". "Mamy wrażenie, że główna bohaterka tego dramatu ma wiele wspólnego z panią prezydent" - powiedziała Latosek.

Marcin Ochmański z wydziału prasowego stołecznego ratusza, odnosząc się do zarzutów SMS wobec prezydent Warszawy stwierdził, że tytuł "Hipokrytki roku 2008" jest "przesadzony i zupełnie nieadekwatny".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji