Artykuły

Elbląg. Nagrody II Festiwalu Jednego Autora

Spektakl "Wujaszek Wania" [na zdjęciu] Akademickiego Teatru Młodego z Kijowa w reżyserii Stanisława Moisejewa zdobył Grand Prix - Laur Wiosny - zakończonego wczoraj w Elblągu 2. Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora.

Tegoroczna odsłona festiwalu jest częścią reaktywowanego po kilkunastu latach przez Teatr im. Sewruka przeglądu Elbląska Wiosna Teatralna. Jej bohaterem był Antoni Czechow; widzowie obejrzeli pięć scenicznych adaptacji jego utworów; trzy przygotowane przez teatry polskie, dwie zrealizowane za naszą wschodnią granicą. Przedstawienia oceniało czteroosobowe jury, w którego składzie znalazła się Anna Kuligowska-Korzeniewska (wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej i Uniwersytetu Łódzkiego), Barbara Dziekan (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi), Izabela Seredocha (Uczelnia Humanistyczno -Ekonomiczna w Elblągu) i Rościsław Kołomyjec (Uniwersytet Sztuki Ukrainy w Kijowie).

Prócz Grand Prix jury przyznało także nagrody aktorskie. Zdobyli je: Maria Rybarczyk za rolę w spektaklu "Wujaszek Wania" Teatru Nowego w Poznaniu (najlepsza rola kobieca), Lesław Ostaszkiewicz za rolę w jednoaktówkach "Niedźwiedź" i "Oświadczyny" elbląskiego Teatru im. Sewruka (najlepsza rola męska), Marta Masłowska za rolę w "Niedźwiedziu" i "Oświadczynach" oraz Diana Garbunowa-Sawina za rolę w "Czajce" Obwodowego Teatru Dramatycznego w Kaliningradzie (dwie równorzędne nagrody dla młodych aktorów).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji