Artykuły

Warszawa. Spotkanie z Justyną Sieńczyłło

Justyna Sieńczyłło [na zdjęciu] to aktorka doskonale znana miłośnikom teatru, filmu i telewizji. Od lat można ją oglądać w serialach TV - "Klan", "Na dobre i na złe", "W pensjonacie pod różą" czy "Kochaj mnie, kochaj". Ale przede wszystkim jest aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Na spotkanie z tą niezwykle uroczą, miłą i utalentowaną osobą do Biblioteki przy ul. 6 sierpnia 23 na Zielonym Ursynowie przybyło wielu miłośników jej talentu.

Podczas spotkania, które prowadził również miły, ciepły i błyskotliwy dziennikarz telewizji polskiej Marcin Michrowski aktorka podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z życia prywatnego i zawodowego. Przybliżyła widzom treśż monodramu "Mój Dzikus" w którym występuje, a którego twórcami są jej mąż Emilian Kamiński i Jan Jakub Należyty. Stworzyli oni odmianę polskiej "Shirley Valentine", połączonej ze "Zgagą" Doroty Stalińskiej. Sztuka ta jest komedią, która mówi o sprawach codziennych, o tym jak mężczyźni postrzegają kobiety.

Spektakl grany jest z humorem i lekkością. Mogliśmy się o tym przekonać podczas oglądania przedstawianych fragmentów, które aktorka zaprezentowała. Wykonanie piosenek "Seriale, seriale" i "Regały" publiczność nagrodziła wielkimi brawami.

Z dużym zaangażowaniem Sieńczyłło opowiadała o "nowym dziecku" jej męża - Teatrze "Kamienica", który powstaje przy al. Solidarności 93 w zajmowanych suterenach i piwnicach starej kamienicy po Gettcie.

- Mój mąż chce zrobić teatr offowy, otwarty dla wszystkich, którzy mają cos ciekawego do przekazania - mówiła aktorka. To nie będzie tylko teatr, ale miejsce dla wszystkich oddolnych inicjatyw twórczych. Będą się tu odbywać koncerty i przedstawienia kabaretowe. W Warszawie jest bowiem wiele inicjatyw, ale brakuje dla nich miejsca. Jest wielu reżyserów i aktorów z ciekawymi pomysłami, którzy nie mają ich gdzieś realizować. To będzie ich miejsce - podkreśla aktorka.

Warto podkreślić, że Justyna Sienczyłło to nie tylko wspaniała i piękna kobieta, obdarzona wieloma talentami, ale także zwyczajna matka dwóch chłopców Kajetana i Cypriana.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji