Artykuły

Tarnów. Kandydat Turkiewicz czeka ma opinię ministra

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody na powołanie Szymona Turkiewicza [na zdjęciu]na stanowisko dyrektora Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Opinie o kandydacie muszą wyrazić też związki zawodowe działające w teatrze.

Nie będzie konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody na powołanie dyrektora tarnowskiej sceny bez przeprowadzania konkursu. Kandydatem jest Szymon Turkiewicz, twórca związany dotąd z Wrocławiem. Poza zgodą ze strony ministra, swoją opinię o kandydacie muszą przedstawić związki zawodowe i artystyczne działające w Tarnowskim Teatrze. Oficjalne przedstawienie nowego dyrektora teatru powinno nastąpić jeszcze w kwietniu.

Szymon Turkiewicz ma 32 lata, jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu Studium Animatorów Kultury "SKIBA". Od 2001 roku współtworzy i kieruje jako dyrektor naczelny i artystyczny Teatrem Zakład Krawiecki we Wrocławiu. W latach 2001 - 2008 zrealizował 10 przedstawień. - Dobry teatr to według mnie teatr, który posiada jasno określone cele i skutecznie dąży do zrealizowania misji, której kierunek wyznacza dyrektor teatru- mówi o swoich projektach Szymon Turkiewicz. - Teatr nie może istnieć bez widzów, dlatego to, co teatralne musi stać się bliskie społeczności, w której teatr - jako budynek, ale też jako miejsce spotkań, dyskusji i rozrywki - istnieje. W dzisiejszych czasach najważniejsze jest to, aby pokazać widzom, w szczególności ludziom młodym, że teatr to miejsce przyjazne, miejsce do dyskusji, miejsce, w którym można przeżyć coś wyjątkowego. Jestem przekonany, że współczesny teatr, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki multimedialnej, może konkurować z szeroko dostępną rozrywką wirtualną. Teatr -przy zachowaniu swoich najważniejszych wartości -powinien być nowoczesny, świeży i "na czasie".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji