Artykuły

Wrocław. Kaczmarek na PPA

Na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej nie mogło zabraknąć utworów wrocławskiego satyryka Jana Kaczmarka. Poety, współzałożyciela kabaretu Elita i Studia 202, zmarłego w listopadzie ubiegłego roku.

Artystyczną laurkę wystawią mu nie jego koledzy z miejscowego kabaretu, ale artyści z Warszawy: ze spektaklem opartym na piosenkach Kaczmarka przyjechał do Wrocławia stołeczny teatr Ateneum. "Przedstawienie muzyczne, poetyckie, acz żartobliwe" - tak o "Albumie rodzinnym" [na zdjęciu] mówią jego twórcy Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski. Ironiczna i lekko zanurzona w oparach absurdu PRL-u twórczość Kaczmarka w ich wydaniu to już marka znana i uznana, przedstawienie, które zebrało wiele znakomitych recenzji. Usłyszymy w nim m.in. "Basię", niezapomniane "Czego się boisz, głupia", "Balladę o mleczarzu", słynną "Kurną chatę", "Na roli" czy "Oj, naiwny". Wśród aktorów zobaczymy Tomasza Kozłowicza, Dorotę Nowakowską i Andrzeja Poniedzielskiego, który jest też autorem komentarza do tego spektaklu.

"Album rodzinny. Piosenki Jana Kaczmarka" w czwartek w Teatrze Kameralnym (ul. Świdnicka 28) o godz. 18 i 21. Bilety kosztują 40 i 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji