Artykuły

Warszawa. Marionetki w Sali Uczt

Pałacowy teatrzyk wystawia "Dziadka do orzechów". W spektaklu występują Alina Więckiewicz i Maria Reif.

Jest w Warszawie scena, o której wciąż niewiele osób wie. A szkoda. Warto ją odwiedzić choćby z powodu miejsca, w którym się znajduje - Muzeum-Pałacu w Wilanowie. Królewski Teatr, bo o nim mowa, w niedzielę zaprasza najmłodszych - gośćmi mogą być nawet trzylatki (przedstawienie trwa 45 minut, więc i dzieci w tym wieku powinny przez ten czas bez trudu skupić swoją uwagę). Zwłaszcza że spektakl zapowiada się bardzo ciekawie. Pałacowy teatr wystawi "Dziadka do orzechów" według opowieści E.T.A. Hoffmana z muzyką Piotra Czajkowskiego. Ważne, że twórcy sztuki dostosowali się do charakteru pomieszczenia, w którym pokażą przygody Klary i jej drewnianego przyjaciela.

Na pudełkowej scenie zagrają marionetki wykonane według XVIII-wiecznych wzorów. Są animowane od góry, czyli tak, jak w dawnych domowych teatrzykach.

Spektakl prezentowany jest w Sali Uczt, którą pierwsi mieszkańcy, czyli król Jan III Sobieski i jego rodzina, przeznaczyli na celebrowanie sztuki. Znajduje się ona na uboczu głównych szlaków zwiedzania i trzeba się do niej wdrapać po krętych, wąskich schodach.

Wędrówka, podczas której można się poczuć niczym Śpiąca Królewna podążająca na szczyt wieży, staje się niecodziennym wprowadzeniem do następujących po niej teatralnych atrakcji. Ale jeszcze zanim zacznie się spektakl, warto popodziwiać wystrój Sali Uczt. I zwrócić uwagę na malowidła pokrywające ściany oraz sufit, tworzące naturalną dekorację wnętrza.

W spektaklu występują Alina Więckiewicz i Maria Reif. Bilety (5 zł - normalny i 3 zł - ulgowy) można kupić w kasie w parku przy Pałacu w Wilanowie codziennie oprócz wtorków w godz. 9 - 15. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (pod nr. tel. 022 842 81 12 lub 022 842 81 01 wew. 238, lub via e-mail: aruszkowska@muzeum-wilanow.pl.

- Spektakl dla dzieci, reż. Maria Reif, wyk. Alina Więckiewicz, Maria Reif

- Królewski Teatr, Muzeum-Pałac w Wilanowie, ul. Kostki Potockiego 10/16, niedziela (6.04), godz. 11

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji