Artykuły

Kraków. Falko Show w areszcie śledczym

W sobotę 5 kwietnia, o godz. 15 w Areszcie Śledczym Kraków - Podgórze odbędzie się marionetkowy pokaz specjalny Falko Show Teatru Groteska.

FALKO SHOW - to teatr, kabaret i koncert muzyczny w jednym z udziałem ikon światowej pop-rock-jazz kultury. Na scenie Falko animuje marionetkami przypominającymi znane na całym świecie muzyczne gwiazdy, których twórczość obecna jest nieustannie w naszym życiu. Tina, Elvis, Jackson, Elton, Celine Dion i inni, tak jak swoje ludzkie pierwowzory grają, tańczą, śpiewają. Czas nie istnieje. Wielcy świata muzyki spotykają się w jednym miejscu - na scenie Falko Show w niesamowitym widowisku. Iluzja pochłania! My zadziwieni poddajemy się urokowi poruszanych nićmi martwych, a zarazem żywych lalek.

Falko Show - to świat iluzji.

Ważnym elementem oddziaływań na skazanych, obok ich zatrudniania, jest działalność kulturalno - oświatowa. Na terenie jednostki realizowana jest przede wszystkim poprzez zajęcia edukacyjne, audycje radiowęzłowe, konkursy wiedzy, jak również poprzez spotkania z zaproszonymi gośćmi i występy artystyczne. Wśród artystów, którzy w ostatnich latach gościli na terenie aresztu można znaleźć m.in. takie zespoły muzyczne jak Ivan i Delfin czy WU-HAE, kielecki kabaret Waganci oraz krakowską Formację Chatelet. Należy dodać, że wszystkie występy i koncerty artystów miały charakter nieodpłatny. Podstawowym problemem aresztu jest ciasnota i brak pomieszczeń do prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej i sportowej na terenie jednostki, dlatego bardzo duże znaczenie ma współpraca z instytucjami zewnętrznymi. Dzięki życzliwości i zrozumieniu ze strony tychże instytucji osadzeni mogą uczestniczyć w zajęciach kulturalno-oświatowych i sportowych poza terenem aresztu. Wśród współpracujących z aresztem instytucji można wymienić kluby sportowe: KS Korona i TS Wisła, Teatr Groteska, Centrum Kultury Rotunda, liczne krakowskie muzea ( i nie tylko krakowskie - jak Wieliczka czy Oświęcim), Ojcowski Park Narodowy,

krakowskie ZOO i wiele innych.

Areszt Śledczy przy współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz firmą New Men zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "MALOWANE KOPERTY" dla osób przebywających w jednostkach penitencjarnych na terenie Polski. Ogłoszenie wyników i otwarcie pokonkursowej wystawy nastąpi pod koniec marca br. W Jury zasiedli także przedstawiciele Teatru Groteska.

Osoby zainteresowane obecnością na pokazie proszę o kontakt: Agnieszka Więckowska tel. 012 623 79 49, 501 675 022

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji