Artykuły

Gdańsk. Słuchowisko Zawistowskiego w Polskim Radiu

W Programie 2 Polskiego Radia w piątek 28 marca premiera słuchowiska "Depozyt", autorstwa gdańskiego poety i dramaturga Władysława Zawistowskiego. Usłyszymy w nim czołowych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Grażynę Barszczewską, czy Mariana Opanię.

"Depozyt" na początku marca zdobył pierwszą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Polskie Radio i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS na słuchowisko oryginalne. Autorem jest Władysław Zawistowski, poeta, dramaturg, krytyk literacki i teatralny, dyrektor departamentu kultury pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Tematem "Depozytu" jest marzec 1968 r. Akcja rozgrywa się współcześnie, ale przywołuje dramatyczne wydarzenia z historii Polski - rozbite przyjaźnie, złamane kariery, przymusowa emigracja i dramaty wielu rodzin. - Zacząłem pisać ten tekst kilka lat temu, nie pamiętając o tym, że wkrótce będzie mijać tak duża rocznica. Porzuciłem tę pracę i w rzeczywistości to ten konkurs zmobilizował mnie, żeby dokończyć dramat... Warto poprzez sztukę i teksty dramaturgiczne mówić o takich wydarzeniach jak Marzec '68 - powiedział laureat tuż po otrzymaniu nagrody.

Słuchowisko, które usłyszymy dziś o godz. 22.15 w Programie 2 Polskiego Radia, wyreżyserował Jan Warenycia. Usłyszymy w nim czołówkę polskich aktorów, m.in. Piotra Adamczyka, Grażynę Barszczewską, Andrzeja Blumenfelda, Krzysztofa Wakulińskiego, Mariana Opanię, Jarosława Gajewskiego, Sylwestra Maciejewskiego, Marcina Trońskiego, Marka Barbasiewicza, Sławomirę Łozińską.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji