Artykuły

Żeby dobrze zaśpiewać

- Kiedy pracowałem w teatrze, nie miałem żadnych propozycji filmowych, teraz jestem w kabarecie Rak, o dziwo, grywam w filmach, i to poważne role, takie jak w "Kryminalnych", "Odwróconych" czy w serialu "Barwy szczęścia" - mówi aktor KRZYSZTOF RESPONDEK, jeden z uczestników nowej edycji programu "Jak oni śpiewają" w Telewizji Polsat.

Rozmowa z aktorem Krzysztofem Respondkiem

Znając program "Jak oni śpiewają", pomyślałam, że Twój udział nie do końca jest fair, bo przecież śpiewasz zawodowo. Gdy jednak zobaczyłam skład, stwierdziłam, że tym razem postawiono głównie na śpiewających aktorów. Nie boisz się tak silnej konkurencji?

- Udział w tej moim zdaniem najmocniejszej edycji "Jak oni śpiewają" jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Jednak do programu, w którym o wyniku decydują SMS-y telewidzów, trzeba podchodzić z dużym dystansem. Pójdę za radą Małysza - nie myśleć, które zajmę miejsce, tylko żeby dobrze zaśpiewać.

Jak zareagowałeś na propozycję udziału w programie?

- Cieszyłem się, że nie zadzwonili z tych od tańców, z gwiazdami albo na lodzie (śmiech).

Czy widziałeś poprzednie serie programu?

- Widziałem kilka odcinków poprzedniej edycji i wydaje mi się, że jest to dla wykonawcy jeden z trudniejszych programów. Stres odbiera głos, a poza tym loterią jest repertuar, a od niego dużo zależy.

Czy pamiętasz ten moment w swoim życiu, kiedy odkryłeś, że potrafisz śpiewać?

- Największe sukcesy wokalne osiągałem jako ministrant w kościele, śpiewając psalmy. Chociaż nie było braw i SMS-ów, ale były łzy starszych fanek.

W jakiej muzyce najlepiej się czujesz?

- Nie wiem, może ten program to pokaże.

Przez długi czas kojarzony byłeś ostatnio głównie z Kabaretem Rak. Może to udział w serialu "Kryminalni" spowodował, że nabrałeś większego apetytu na pracę przed kamerą?

- Kiedy pracowałem w teatrze, nie miałem żadnych propozycji filmowych, teraz jestem w kabarecie Rak, o dziwo, grywam w filmach, i to poważne role, takie jak w "Kryminalnych", "Odwróconych" [na zdjęciu] czy w serialu "Barwy szczęścia", a ostatnio zagrałem nawet rolę mordercy w jednej z najnowszych produkcji TVN-u, której tytułu na razie nie mogę zdradzić. Skoro więc mam szansę grywać w filmach, co zawsze było moim marzeniem, a koledzy z kabaretu mi kibicują, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Jak udaje ci się pogodzić życie rodzinne na Śląsku, występy na estradzie w całej Polsce, serial w Warszawie, a teraz jeszcze udział w programie?

- To prawda, wiele ostatnio podróżuję, ale mówię zawsze do żony, że mogłem być marynarzem albo kierowcą tira i w ogóle nie byłoby mnie w domu.

Śpiewający aktor

Krzysztof Respondek ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Przez wiele lat związany był z chorzowskim Teatrem Rozrywki. Potem trafił do Kabaretu Rak. Występuje w filmach i serialach. Ma żonę Katarzynę i dwie córki, Antoninę i Florentynę. Hoduje szczygły syberyjskie.

"Jak oni śpiewają"

To już trzecia seria popularnego programu Polsatu, w którym śpiewają gwiazdy polskich seriali. Nagrodą dla ulubieńca telewidzów jest możliwość nagrania płyty. Pierwszy odcinek programu zobaczymy 8 marca na antenie Polsatu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji